Erasmus+ EMBRACE

W projekcie Erasmus+ pt. EMBRACE uczestniczy 7 krajów.
IV LO gości obecnie 12 nauczycieli i 12 uczniów z 6 krajów (Anglia, Hiszpania, Portugalia, Finlandia, Chorwacja i Włochy).

Uczniowie biorą udział w absorbujących zajęciach, które jednocześnie z zabawą służą edukowaniu młodego pokolenia Europejczyków w takich tematach jak  tolerancja, demokracja i aktywne obywatelstwo. Uczniowie biorą udział w debatach, razem wykonują banery o migracji, rozwiązują quizy o demokracji, układają piosenkę projektową, a przede wszystkim poznają kulturę naszego kraju, a nasi uczniowie kulturę krajów swoich kolegów.

Oprócz zwiedzania miasta młodzi przyjaciele odwiedzili podziemny Szczecin. Na zakończenie spotkania wspólnie zaprezentują przedstawienie, związane z tematyką projektu.
Byliśmy w Birmingham , w październiku lecimy na Sycylię, w styczniu do Hiszpanii, a w kwietniu do Chorwacji.

21 03 2017

Wspólnie malowany baner - relacja w Kronice Szczecińskiej z dn. 22.03.2017