slogan


Aktualności

Czwórka w Hiszpanii

Niedziela 4 lutego 2018r.
W niedzielę po przyjeździe do Murcji całą grupa uczniów z 7 krajów uczestniczących w projekcie spotkała się na pięknym wzgórzu w centrum miasta. Tego dnia dużo rozmawialiśmy i spacerowaliśmy. Cały dzień spędziliśmy w międzynarodowym towarzystwie. To był niezwykle miły dzień.
parlament

Poniedziałek 5 lutego 2018r.
Zwiedziliśmy dużą gościnną hiszpańską szkołę IES Ramon y Cajal, gdzie uczą się przyszli farmaceuci, kosmetyczki i fotografowie. Przygotowywaliśmy się do debaty o demokracji pod parasolem Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego. Potem była najciekawsza część programu: międzynarodowy lunch . Było pyszne jedzenie z różnych stron Europy w tym pisto i paella (Hiszpania), wędzone na zimno mięso renifera (Finlandia), sery (Włochy), czekolada i scones oraz custard (W. Brytania), migdałowe ciasteczka(Portugalia), słodycze (Chorwacja) i makowiec (Polska).
Po szkole odwiedziliśmy kasyno w Murcji i przepiękną katedrę. Poszliśmy też na kawę do Starbucks, aby spędzić ze sobą czas i dobrze się bawić.
teatr
Wtorek 6 lutego 2018r.
Wraz z nauczycielami pojechaliśmy na wycieczkę do Cartageny. Odwiedziliśmy malowniczy rzymski teatr, Asamplea Regional – regionalny parlament, gdzie spotkaliśmy się z Przewodniczącą tego zgromadzenia. Zwiedziliśmy także muzeum Arqua, gdzie podziwialiśmy eksponaty znalezione na dnie morza. Mieliśmy trochę wolnego czasu, więc rozkoszowaliśmy się widokami i słoneczną pogodą. 

Środa 7 lutego 2018r.
Wraz z Kamilą zaprezentowałyśmy naszą prezentację o polskich wynalazcach. Obejrzeliśmy prezentacje przygotowane przez innych uczestników projektu. Potem wszyscy tworzyliśmy logotypy zadania Art For Humanity.
Po szkole spotkaliśmy się w centrum handlowym i poszliśmy na zakupy, a następnie do restauracji, gdzie wspólnie zjedliśmy wspaniały hiszpański obiad, obfitujący w liczne tapas.

katedra

Czwartek 8 lutego 2018r.
To był nasz ostatni dzień w szkole. Przygotowywaliśmy się do występu wraz z kolegami z zaprzyjaźnionej szkoły dla niepełnosprawnych. Występ udał się perfekcyjnie. Po szkole wszyscy poszli do Estel, która była gospodynią koleżanki z Portugalii. W restauracji jej rodziców spędziliśmy cały dzień. Rozmawialiśmy ze sobą bardzo długo. Potem przyszło nam pożegnać się. Łzom nie było końca.

Moja podróż do Hiszpanii na długo zostanie w mojej pamięci.
Natalia Poter