Rekord w Pierwszej Pomocy

Czworo ratowników z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Szczecinie w dniu 16 października, jako pierwsza szkoła w Polsce, podjęło się wykonania Tetris Challenge. Polega on na ułożeniu całego posiadanego sprzętu medycznego oraz ratowników, by następnie wykonać zdjęcie z lotu ptaka. Wszystko działo się pod okiem nauczyciela WF i EDB pana Jerzego Ułasiuka, tuż po zakończeniu udziału w biciu rekordu Polski w ilości osób, które w tym samym czasie wykonywały RKO na fantomach.

SNP 2019 17 08 2019 002 zdjęcie Jan Olczak

SNP 2019 17 08 2019 001 zdjęcie Jan Olczak

W ramach akcji WOŚP „Rekord w Pierwszej Pomocy”, nasi uczniowie w dniu 16.10.2019. od godziny 12:00 do godziny 12:30 w Sali gimnastycznej, na trzech fantomach nieprzerwanie prowadzili po dwa pełne cykle RKO( 30 uciśnięć klatki piersiowej 2 ratownicze wdechy , 30 uciśnięć i 2 wdechy, poczym w szybkiej zmianie były już kolejne uciśnięcia klatki kolejnego ucznia i jego ratownicze wdechy i tak przez 30 minut. ) Do bicia rekordu zgłosiło się 110 uczniów z różnych klas a tuż przed godziną 12:00 dołączyły do nas jeszcze dwie klasy i możemy się pochwalić naszym rekordem „czwórki” to 157 osób !!!

SNP 2019 17 08 2019 003 zdjęcie Jan Olczak
To super idea! Starsze klasy mogły sobie powtórzyć i przećwiczyć sekwencje RKO których uczyła się w pierwszej klasie, a pierwsze klasy poćwiczyły przed swoim egzaminem praktycznym. Atmosferę podgrzewał wspólny cel Rekord! I Rekord padł!
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom uczestniczącym w tym przedsięwzięciu i do zobaczenia w przyszłym roku!

Jerzy Ułasiuk i współorganizatorzy z 3b