U stóp wieży Eiffle’a przechodzi cały świat …

18 – 26 listopada w Szczecinie odbyły się po raz trzydziesty DNI KULTURY FRANCUSKIEJ 2019, których organizatorem jest Stowarzyszenie Alliance Française oraz Agencja Konsularna Republiki Francuskiej w Szczecinie.

fran1

Celem cyklu działań programowych związanych z organizacją DNI KULTURY FRANCUSKIEJ jest popularyzacja kultury i języka francuskiego, zintegrowanie przyjaciół Francji oraz obszarów frankofońskich.

Wśród wielu atrakcji skierowanych do mieszkańców miasta, odbyły się m.in.: koncerty muzyki francuskiej, projekcje filmów znad Sekwany, prelekcje o życiu we Francji oraz jej kulturze, warsztaty kulinarne, degustacja tradycyjnych potraw kuchni francuskiej. Wszystkie te działania odbyły się w miłej atmosferze i przy zapachu lawendy.

W piątek 24 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły klasy francuskojęzycznej aktywnie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych pt.: „Odkrywamy kuchnię francuską”, podczas których młodzi „romaniści” przygotowywali tradycyjne potrawy kuchni francuskiej. W tle rozbrzmiewała francuska muzyka – od Édith Piaf po Louane, a francuski klimat widoczny był również w przygotowanych przez młodzież dekoracjach.

fran2

Ta oryginalna i niecodzienna lekcja języka francuskiego spotkała się z wielkim uznaniem wśród uczniów. Z pewnością pozostanie ona na długo w ich pamięci, a może nawet przyczyni się dowzrostu motywacji nauki języka francuskiego.