Młodzieżowa Akademia Medyczna PUM

logo urzad

Projekt finansowany z budżetu
Miasta Szczecin

Rozpoczynamy nabór do X edycji MAM PUM. Znalezienie się na liście studentów i otrzymanie Certyfikatu MAM PUM wymaga spełnienia warunków znajdujących się w regulaminie, określonych w Porozumieniu z 19 listopada 2009 roku, podpisanym przez: Rektora PUM, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Szczecin, Dyrektora IV Liceum Ogólnokształcącego im Bolesława Prusa w Szczecinie jako koordynatora przedsięwzięcia.

Ewaluacja potwierdza wartość tej formy rozwijania i pogłębiania zainteresowań młodzieży, która w swoich planach życiowych ma studiowanie medycyny i kierunków pokrewnych. Pozwala także na poznanie pracowników naukowych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zapraszamy zatem do podjęcia trudu i ciekawej przygody z Młodzieżową Akademią Medyczną Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie w nadchodzącym roku akademickim 2018/2019

Organizatorzy MAM PUM

Szanowni Państwo,
zapraszamy uczniów klas maturalnych do udziału w kolejnej edycji Młodzieżowej Akademii Medycznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie (MAM PUM).
Celem jedynego tego typu programu w Polsce jest między innymi:
1. edukacja młodzieży,
2. poszerzenie programu szkoły ponadgimnazjalnej o informacje dotyczące zdrowia człowieka, wymagane zarówno na maturze, jak i w trakcie studiów na kierunkach medycznych i pokrewnych,
3. pomoc w podjęciu decyzji w sprawie wyboru kierunku studiów i zawodu,
4. popularyzacja i poszerzenie wiedzy o zdrowiu wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych,
5. informacja i wymiana doświadczeń nt. różnych formach zdobywania wiedzy w poszczególnych szkołach,
6. umożliwienie młodzieży kontaktów z wybitnymi nauczycielami akademickimi,
7. próba integracji abiturientów ze środowiskiem akademickim,
8. pokazanie istoty norm etycznych i moralnych w zawodzie lekarza, pielęgniarki, dietetyka…,
9. zachęcenie młodzieży do rozpoczęcia studiów i w przyszłości pracy naukowej w PUM,
10. zachęcenie młodzieży do rozpoczęcia studiów w szczecińskich szkołach wyższych na kierunkach medycznych i pokrewnych,
11. promocja dorobku naukowego pracowników PUM i Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie - najlepszej szkoły wyższej na Pomorzu Zachodnim,
12. zachęcenie młodzieży do pracy w Szczecinie.

Absolwenci projektu na końcu ostatniego spotkania otrzymają
1. certyfikat ukończenia MAM PUM,
2. wpis o uczestniczeniu w projekcie z podaniem numeru certyfikatu ukończenia MAM PUM umieszczony na świadectwie ukończenia liceum, w rubryce osiągnięcia ucznia.

Bezpłatne dla uczniów zajęcia prowadzone przez wybitnych naukowców z różnych dziedzin medycyny i zdrowia publicznego organizowane będą w środy, raz w miesiącu, w auli PUM przy ul. Rybackiej 1 w Szczecinie od 10 października 2018 do 30 kwietnia 2019, o godzinie 17.00.

Warunkiem przystąpienia do MAM PUM jest zdanie testu z biologii  i chemii.
Egzamin prowadzony drogą elektroniczną odbędzie się 28 września 2018 roku, o godzinie 20.00.
Informacje na ten temat znajdą Państwo: stronie internetowej
IV LO w zakładce MAM PUM

REKRUTACJA

Zapraszamy uczniów klas trzecich zainteresowanych uczestnictwem w zajęciach MAM PUM do zarejestrowania się w terminie do 26-09-2018r. poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego.

Listy zakwalifikowanych opublikowane zostaną 1 października 2018

MAM PUM realizowany jest na mocy porozumienia:
Rektora Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie
Prezydenta Miasta Szczecin
Kuratora Oświaty w Szczecinie
Dyrektora IV LO w Szczecinie
logo-pum      logo urzad      kurator      logo m