slogan


Aktualności

Goście z 4 krajów UE w IV LO

logo
Hiszpanie, Portugalczycy, Belgowie i Anglicy, którzy przybyli do na 16 kwietnia 2016r. poznawali nasz region, nasze miasto i naszą szkołę. Działo się to za sprawą wspólnego dwuletniego projektu LIFE Erasmus+. Uczniowie z wyżej wymienionych krajów przez pięć dni mieszkali u kolegów, uczęszczających do naszego liceum. Staraliśmy się, aby pobyt naszych kolegów był atrakcyjny i urozmaicony.
P1050007


P1040732
Między innymi uczestniczyliśmy w warsztatach grafiki tradycyjnej w Stargardzie. Pod czujnym okiem wybitnego artysty Ryszarda Balonia młodzież poznawała tajniki tej niezwykłej techniki i wykonała prace, które znajdą swoje miejsce w ich domach. Po zajęciach cała grupa zwiedzała to interesujące pod względem historii i architektury miasto.
Następnego dnia wszyscy przybyli do IV LO w Szczecinie, aby ją bliżej poznać, wykonać zadania związane z projektem, nauczyć się poloneza, uczestniczyć w grach integracyjnych i wspólnie spożyć międzynarodowy lunch, złożony z produktów przywiezionych przez naszych gości z ich krajów.
P1040901
Polska gościnność, nasze miasto, życzliwi ludzie i piękne widoki były dla naszych gości szczególnie cenne i zostaną zapamiętane na długo. Najważniejsze jednak są przyjaźnie jakie zawiązały i są kontynuowane przez naszych uczniów i ich kolegów z zagranicy.
P1040733

Czy warto uczestniczyć w projektach Erasmus+? Odpowiedź jest tylko jedna.

Elżbieta Łuczak
Koordynator projektu