slogan


Aktualności

Spotkanie z Prezydentem Miasta Szczecin

Samorządność to bardzo ważna sprawa, dlatego uczniowie naszej szkoły dnia 13 czerwca 2019 roku wybrali się na spotkanie z Prezydentem Miasta Szczecin Piotrem Krzystkiem właśnie na temat samorządu, które odbyło się w sali sesyjnej Urzędu Miasta. Pan Prezydent przedstawił nam wydatki miasta Szczecin, wpływy i przybliżył temat planowanych inwestycji w naszej gminie. Uzmysłowiliśmy sobie wielkość nakładu pieniężnego na codzienne funkcjonowanie naszego miasta. Dodatkowo mogliśmy sobie przypomnieć podstawowe zagadnienia z wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie wykazali bardzo duże zainteresowanie miastem i jego przyszłością poprzez zadawane pytania.
Pod koniec spotkania Pan Piotr Krzystek zapoznał nas z ciekawostkami o naszym mieście. Mogliśmy dowiedzieć się, że najnowocześniejszy samochód wyjechał ze Szczecina. W portowym mieście także został wyprodukowany pierwszy autobus.
Spotkanie pokazało nam codzienność Szczecina nie tylko od strony wydatków, co zrobiło na nas wielkie wrażenie.

FB IMG 1560422041945

Marek Giedrys