slogan


Aktualności

Godzina dla Szczecina

Akcja, organizowana przez Polites (stowarzyszenie zajmujące się szerzeniem idei wolontariatu) odbywała się między 25.10 a 27.10.2019r. Jej celem jest realizacja własnych pomysłów w odpowiedzi na potrzeby Szczecina i jego mieszkańców. Do wzięcia w niej udziału wystarczy mieć chęci, być kreatywnym i posiadać godzinę czasu wolnego. Zadaniem uczestników jest wpaść na pomysł ciekawej inicjatywy, a następnie zrealizować ją w ramach wolontariatu. Do wydarzenia zachęcane są osoby indywidualne jak i grupy.

Krokusy


Również w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa w Szczecinie znalazła się grupa wolontariuszy chcących w nim uczestniczyć. Naszą inicjatywą było:
- sprzedaż tostów i samodzielnie upieczonych ciast na przerwach między lekcjami po to, aby uzbierać pieniądze
- za uzbierane pieniądze zakup cebulek krokusów
- w efekcie posadzenie ich gdzieś na terenie miasta.
Aby wyznaczyć miejsce na krokusy nawiązaliśmy współpracę z panią Jadwigą Tumielewicz kierownikiem Wydziału Zieleni w Zakładzie Usług Komunalnych.
25.10.2019r. o godzinie 13:00 uczniowie pełni energii do pracy zebrali się w holu głównym placówki wraz ze sprzętem ogrodniczym. Krokusy posadziliśmy w uzgodnionym miejscu tj. na Gumieńcach na kawałku niezagospodarowanego terenu zieleni. Po skończonej pracy wszyscy uśmiechnięci rozeszliśmy się do swoich domów.
Nasze działanie bierze udział w konkursie na najlepszy projekt. Do 6 listopada do godziny 12.00 można na nie zagłosować na profilu Polites na FB. Wolontariusze IV LO proszą o Wasze głosy.

Kinga Nakonieczna, Nicole Niewiadomska
wolontariuszki z IV LO