slogan


Aktualności

SZLACHETNA PACZKA 2019

Cała społeczność naszej szkoły tj. uczniowie, nauczyciele i pracownicy podjęła się obdarowania rodziny „Szlachetną Paczką”.

szlachetna paczka zdj2

W tym roku na święta Bożego Narodzenia pomogliśmy rodzinie nieco starszych ludzi. Tworzą ją Pani Ewa i dwójka jej braci Pan Igor i Pan Adam. Ich sytuacja jest trudna, ponieważ wszyscy borykają się z ciężkimi chorobami. Dodatkową trudność stwarzają warunki mieszkaniowe. Rodzeństwo jest bardzo mocno związane ze sobą. Kiedy są blisko siebie mają poczucie bezpieczeństwa.
Lista potrzeb rodziny zawierała głównie takie, których zaspokojenie było niezbędne w obliczu zbliżającej się zimy: drewno na opał, ciepłe ubrania, kurtki, dresy, skarpety, bielizna. Wolontariusze byli łącznikami z poszczególnymi klasami i czuwali nad tym, aby dary, które wybierali uczniowie, nie powtarzały się. Każda klasa wybrała z listy potrzeb jakiś dar i bez żadnej zwłoki przyniosła w wyznaczonym terminie. Czasu mieliśmy bardzo mało. Od wyboru rodziny do skompletowania paczki mieliśmy tylko 10 dni.
Dzięki ofiarności całej społeczności, wsparciu wychowawców, zaangażowaniu x. Łukasza i sprawności wolontariuszy, daliśmy radę!!!

szlachetna paczka zdj
W czwartek, 5 grudnia, przy pięknej choince, na szkolnym korytarzu na wprost wejścia do szkoły, ułożyliśmy pięknie zapakowaną „Szlachetną Paczkę”. Cieszyła ona oczy nas wszystkich i napawała dumą.
W sobotę 7 grudnia 2019, paczka, a w zasadzie osiem pełnych prezentów kartonów, została dostarczona do magazynu Szlachetnej Paczki (usytuowanego w naszej szkole :)
Mamy nadzieję, że „nasza rodzina” przeżyje te święta Bożego Narodzenia inaczej, ciesząc się prezentami, które dostała w „Szlachetnej Paczce”.

Wolontariusze i opiekunowie wolontariatu