slogan


Aktualności

"Tydzień bez futra"

Tak wegańskiego tygodnia jeszcze nie było! Od 25 do 29 listopada wolontariusze z naszej szkoły zgodnie z hasłem akcji ,,Tydzień bez futra” zorganizowali mnóstwo atrakcji dla miłośników praw zwierząt. Pierwszego dnia uczniowie mieli okazję zobaczyć film ,,Pokot” w reżyserii Agnieszki Holland na podstawie prozy tegorocznej noblistki Olgi Tokarczuk. Za to wtorek zaskoczył nas swoją pozytywną energią, gdyż każdy uczeń w ramach ,,Dnia życzliwości” mógł ubrać żółty element garderoby i rozjaśnić szarą codzienność. Ponadto tego dnia funkcjonowała poczta, której listonosze prężnie przekazywali adresatom liściki z miłym słowem. 
W środę w całej szkole unosił się zapach wegańskich pyszności, przygotowanych przez naszych zdolnych uczniów. Wszystko za sprawą kiermaszu, z którego dochód został przeznaczony na wsparcie Stowarzyszenia Otwarte Klatki. 
Kulminacyjnym momentem tygodnia była czwartkowa i piątkowa zbiórka. Uczniowie mogli przynieść koce i jedzenie dla zwierząt w ramach akcji ,,Paczka dla zwierzaczka”. Zebrane w ten sposób darowizny zostały przekazane do ośrodka Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie.

Anna Ruduś 3C