slogan


Aktualności

XV Prezentacje Artystyczne "CZWÓRKI"

baner

 

10.03.2020 r. już po raz piętnasty odbyły się Artystyczne Prezentacje „Czwórki”, wydarzenie przygotowane przez p. prof. Jerzego Ułasiuka, który jest również jego pomysłodowacą. W tym roku gościli nas Salezjanie udostępniając swoją profesjonalnie przygotowaną Aulę – za co bardzo dziękujemy księdzu dyrektorowi i braciom Salezjanom.

Występowali nie tylko uczniowie z naszej szkoły - swoją obecnością zaszczycili nas również uczniowie z Rumunii, Turcji, Anglii z projektu Erasmus+ oraz Niemiec goszczących u nas w ramach Polsko Niemieckiej Wymiany Młodzieży. Zaprezentowano wiele różnych talentów: od tańca przez śpiew i grę na różnych instrumentach po pokaz akrobatyki powietrznej na podwieszanych chustach! Okazało się, że są wśród nas pasjonaci zarówno tańca towarzyskiego jak i nowoczesnego, szalone cheerleaderki i mistrzyni Polski w karate! Mogliśmy posłuchać pięknych głosów naszych koleżanek (Panowie! W przyszłym roku liczymy i na Wasze wokale :) ), recytacji po łacinie i w przełożeniu na język polski, świetnej gry na pianinie, standardu jazzowego na gitarze klasycznej, a nawet gry na ukulele. Byli jednak i tacy, którzy nie mogli z siebie wydać głosu - istniejący od ponad roku w naszej szkole zespół mimów :).

Wielu widzów artystyczne prezentacje bardzo pozytywnie zaskoczyły, gdyż wcześniej nikt z uczniów nie chwalili się swoimi umiejętnościami. To właśnie tu odbył się pierwszy koncert naszego szkolnego zespołu Muted Message. Nasza koleżanka z Rumunii Andra zaśpiewała dla nas piękną piosenkę w swoim języku, a kolega z Turcji - Bora pokazał nam, czym jest turecki rap. Swoją obecnością zaszczycił nas również ludowy zespół „Szczecinianie” z trzema naszymi uczennicami. Poza niesamowitymi występami na profesjonalnym poziomie atrakcje zapewnili również nasi niezastąpieni prowadzący - Sebastian Dąbkowski z klasy 3D i Julka Chojnacka z klasy 3B, którzy uczynili ten wieczór jeszcze bardziej niezapomnianym. Kto nie widział - niech żałuje!

Klaudia Drożdzińska, 3c

 

prezentacje2

plakat-1