slogan


Aktualności

Pożegnanie z IV LO

„Człowiek jest wtedy najszczęśliwszy,
kiedy dookoła siebie widzi to,
co nosi w sobie samym.”
Bolesław Prus


Szanowna Dyrekcjo!
Drodzy Nauczyciele i Pracownicy szkoły!
Koleżanki i koledzy!

Nadszedł czas, kiedy musimy się pożegnać. Dla nas - maturzystów - jest to szczególny dzień, bo nigdy już nie zawitamy w progu Czwórki jako uczniowie i uczennice. Przeżyliśmy tu razem wiele pięknych chwil. Przez trzy lata, a może mimo tylko trzech lat, wiele się nauczyliśmy. Musieliśmy uporać się nie tylko ze zdobyciem nowej wiedzy, ale też z trudną sytuacją związaną z nauką zdalną. Ten czas, to tak naprawdę zbyt mało by dobrze się poznać zwłaszcza, że część lekcji odbywała się zdalnie. Mieliśmy chwile zwątpienia: „jak to będzie funkcjonować?”, „czy damy radę?”..., ale dzięki Państwu, naszym nauczycielom, przezwyciężyliśmy wszystkie trudności i dotrwaliśmy do końca.
Do końca tego etapu w naszym życiu. Etapu, z którego zdarzeń niestety często musieliśmy rezygnować ze względu na sytuację związaną z pandemią wirusa i właśnie przez to przekonaliśmy się i wiemy bardziej niż kiedykolwiek, że życie jest pełne zaskoczeń. W tym roku wszyscy razem udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie przezwyciężyć o wiele więcej niż do tej pory myśleliśmy, więc pozostaje pytanie – czy nie warto spróbować sięgnąć marzeń?
Bolesław Prus pisze, że „Świat należy do tych, którzy go biorą”, a my będziemy tymi, którzy właśnie to robią. Może nie mieliśmy zbyt wielu okazji do integracji, ale myślimy, ze czas, który został nam dany, wykorzystaliśmy w pełni. Poznaliśmy cudownych ludzi, zawarliśmy piękne przyjaźnie, niektórzy znaleźli nawet miłość. Chwile przeżyte w murach tej szkoły, jak i poza nią, z pewnością pozostaną z nami na długo.
Dziękujemy Wam drodzy Nauczyciele za wsparcie, jakie nam daliście, za wiedzę, mądrości życiowe i tak potrzebną, zwłaszcza w ostatnim okresie, motywację. To właśnie Wy, drodzy Państwo, a myślimy w tym momencie o wszystkich pracownikach szkoły, którzy otaczali nas każdego dnia opieką, pomocą, dobrym słowem, czasem przyganą, wychowaliście nas, pokazaliście drogę, którą winien kroczyć dobry człowiek. Drogę uczciwości, patriotyzmu, drogę pomocy innym ludziom, sumiennego wypełniania swoich obowiązków.
Chcielibyśmy także pożegnać nasze młodsze koleżanki i kolegów, z którymi widywaliśmy się na szkolnych korytarzach i których nie do końca poznaliśmy, skazani na naukę zdalną podczas pandemii. Życzymy wam, abyście podążając naszym śladem, wykorzystali ten czas spędzony w szkole jak najefektywniej, byście dzięki nauce w tej szkole i życzliwym ludziom, którzy Was otaczają, spełnili wszystkie swoje marzenia. Bo, jak powiedział nasz patron „Człowiek jest wtedy najszczęśliwszy, kiedy dookoła siebie widzi to, co nosi w sobie samym.”

Wiktoria Bartkowiak,
Barbara Gniołka,
Maciej Janicki,
Martyna Marciszewska,
Jakub Piętak,
Tomasz Piłka