slogan


Aktualności

Flex Program w naszej szkole

- międzynarodowa wymiana kulturowa dla odważnych!

ACFieldOfficeLogo Poland

W naszej szkole uczniowie - zwłaszcza klas pierwszych i drugich - podjęli już wyzwanie i zaaplikowali do Flex Program - międzynarodowego programu wymiany kulturowej. Walczy się w nim przez cały rok szkolny o roczne stypendium w amerykańskim high school w roku szkolnym 2022/2023. Dlaczego warto i jakie warunki trzeba spełnić, by to marzenie się ziściło?

Flex Program to finansowany przez Departament Stanu USA Future Leaders Exchange (FLEX) Program promujący wspólne zrozumienie pomiędzy obywatelami Stanów Zjednoczonych i 21 krajów Europy, Eurazji i Azji Środkowej. Jest adresowany do uczniów szkół średnich otwartych na wyjazd do USA, by poznali kulturę amerykańską, rozwijali tam swoje nietuzinkowe pasje i doskonalili język angielski. Proces rekrutacji to długa droga, podczas której trzeba się wykazać ciekawą osobowością, charyzmą, zdolnościami przywódczymi i komunikatywnym językiem angielskim. Etapy rekrutacji pozwalają także rozpoznać w młodym człowieku cechy prawdziwego lidera i otwartość na wyzwania.

Wiek
Osoba aplikująca powinna być urodzona między 15 lipca 2004 a 15 lipca 2007 roku (osoby z niepełnoprawnościami: 15 lutego 2004 a 15 lipca 2007).

Szkoła
Osoba aplikująca powinna być uczniem 1, 2 lub 3 klasy liceum.

Pozostałe szczegóły są dostępne na stronie:

https://poland.americancouncils.org/flex-polish

Drogi Uczniu! I Ty możesz spróbować!
Jeśli masz poczucie misji w swoim życiu…
Jeśli chcesz poznać inne kultury…
Jeśli pragniesz zdobyć życiowe doświadczenie i rozwinąć swoje nietuzinkowe pasje…
Ten program jest dla Ciebie!
Niechaj przekonają Cię słowa naszego pierwszoklasisty, Jakuba Roli:

Odkąd pamiętam, jednym z moich największych marzeń było zobaczyć USA i poznać tamtejszą kulturę. Możliwość spędzenia tam roku, nauki i poznania zwyczajów ludzi ze Stanów sprawiła, że postanowiłem zaaplikować do FLEX Program. Jeśli udałoby mi się, miałbym szanse na między innymi: doszkolenie swojego angielskiego, ale i przełamanie niektórych swoich barier, jak np: brak odwagi do nauki za granicą.

Aplikacja jest już otwarta! Otwórz ją i Ty. Wypełnij formularz do 15 października 2021.
I czekaj na wyniki rekrutacji I etapu!
Trzymamy kciuki!