slogan


Aktualności

Matematyka w obiektywie

Szanowni Państwo,
Jak co roku rusza Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Matematyka w obiektywie” www.mwo.usz.edu.pl.

matematyka1

Konkurs wspomaga edukację matematyczną, proces matematycznego myślenia; popularyzuje wiedzę i kulturę matematyczną. Ma charakter powszechny i jest całkowicie bezpłatny. Uczestnicy rejestrują się za pośrednictwem strony www i wysyłają zdjęcia, którym przypisują nazwy związane z matematyką.

 Organizatorzy: Uniwersytet Szczeciński oraz Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie przygotowali w tym roku dla laureatów cenne nagrody, m.in. MacBooki Apple wraz z opłaconym podatkiem, smartfony, czytniki e-booków, wyjazdy promocyjne, gadżety. Najlepsze prace będą gościły w wielu galeriach i publikacjach. Sukces w konkursie międzynarodowym łączącym naukę ze sztuką może być ponadto podstawą do przyznania zewnętrznych stypendiów, i grantów. Zachęcam również osoby pragnące propagować idee konkursu do rejestracji w systemie konkursowym w charakterze ambasadorów. Na najaktywniejszych czekają nagrody.

Zapraszamy do subskrybowania kanału Matematyki w obiektywie na YouTube: https://youtu.be/wnKd7CAwGFQ oraz https://youtu.be/SEiTAZV_SYo Filmy pokazują przykładowe fotografie, zapraszają do przygody matematycznej w języku polskim, angielskim oraz w języku migowym. Pliki propagujące konkurs są gotowe do pobrania na stronie www konkursu.

Organizatorzy wydarzenia od roku 2010 współpracują z Województwem Zachodniopomorskim www.wzp.pl , a od roku 2020 również z Województwem Mazowieckim www.mazovia.pl

Przewodnicząca Jury i Kierownik Projektu Mathematics in Focus
dr hab. Małgorzata Makiewicz, prof. APS, prof. US