II Bieg Niepodległości

IMG-20211110-WA0090

Społeczność IV liceum Ogólnokształcącego uczciła Święto Niepodległości na sportowo oraz wspólnie śpiewając patriotyczne pieśni. 10 listopada wszyscy spotkali się na boisku szkolnym: 82 uczniów i 8 nauczycieli rozgrzewało się do biegu lub nordic walking, reszta wspólnie i głośno odśpiewała pieśni związane z listopadowym świętem: „Piechotę” oraz „Pierwszą Brygadę”. Mocno zabrzmiał także utwór zespołu „Chłopcy z Placu Broni” pt. „Kocham Wolność” zaśpiewany przez Amelię przy gitarowym akompaniamencie Kuby a na zakończenie zaśpiewaliśmy dwie zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

Pogoda na szczęście dopisała i patriotyczny nastrój udzieli się wszystkim. Sportowcy, którzy pokonali dystans 1111 metrów (bieg) oraz 3000 m (nordic walking), otrzymali z rąk Dyrektora Szkoły pamiątkowy medal.
Jedyną przykrością był fakt, że dwie klasy były na kwarantannie i nie mogły wziąć udziału imprezach.
Odbędą biegi w innym terminie.

IMG-20211110-WA0058