Złote Szkoły NBP

logo

Kto jak nie my? Walczymy o tytuł Złotej Szkoły NBP, czyli edukacja ekonomiczna w Czwórce!

Nasza szkoła przystąpiła do II edycji programu Złote Szkoły Narodowego Banku Polskiego. Temat tegorocznej edycji to: Bezpieczni w finansach osobistych.

Współczesna szkoła musi być blisko życia, powinna funkcjonalizować wiedzę i doskonalić kompetencje przyszłości. Właśnie dlatego stawiamy na działania projektowe. A sprawne zarządzanie finansami to przecież fundamentalna baza do funkcjonowania w dorosłości. Nasze liceum wychodzi zatem ze szkolnej ławki… do życia!

Stworzyliśmy Drużynę Ambasadorów Wiedzy Ekonomicznej, którą reprezentują nauczyciele i uczniowie IV LO:

Janusz Olczak – dyrektor IV LO i nauczyciel informatyki

Alicja Sulima – nauczyciel podstaw przedsiębiorczości

Justyna Muraszewska – nauczyciel podstaw przedsiębiorczości i bibliotekarz

Jerzy Mitschke – klasa 3A

Wojciech Pawłowski - klasa 3A

Wojciech Walczak – klasa 3A

Mateusz Włodarski - klasa 3B

Andrzej Rudewicz – klasa 3C

Zgodnie z założeniami programu Złotych Szkół NBP zadaniem Ambasadorów jest zdobycie wiedzy na temat bezpiecznych finansów osobistych i przekazania jej uczniom naszej szkoły w trzech zadaniach:

Lekcji interdyscyplinarnej.
Warsztatów.
Debaty.

Stawiamy na metodę lekcji odwróconej, studium przypadku czy grę symulacyjną, a nawet teleturniej!

Czas realizacji:

Lekcja – 8 marca 2022

Warsztaty – od 28 lutego do 7 marca

Teleturniej – 11 marca na 5-6 godz. lekcyjnej na sali gimnastycznej przy udziale klas 3A, 3B, 3C.

Z naszych działań zostanie przygotowana dokumentacja w postaci filmów, zdjęć, materiałów dydaktycznych, stanowiących podstawę do rywalizacji naszej szkoły o tytuł Złotej Szkoły NBP.

Trzymając zatem kciuki za nas wszystkich, ruszamy do działania!