"Kaskada"

27 kwietnia 2022 roku w Centrum Dialogu Przełomy Muzeum Narodowego w Szczecinie uczniowie klasy 1d o profilu społeczno - prawnym wraz z opiekunem Krzysztofem Bielińskim uczestniczyli w premierze filmu "Kaskada. Moje życie, moja historia” w reżyserii Małgorzaty Gwiazdy - Elmerych. Film ukazał nie tylko tragiczny dzień z historii Szczecina, ale również styl życia i kulturę szczecinian drugiej połowy ubiegłego wieku. Po premierze filmu odbyła się wspólna dyskusja widzów na temat samej projekcji oraz ogólnej historii Szczecina. Film wywołał u starszych pokoleń refleksje, wspomnienia czaru młodzieńczych lat, a dla młodszych pokoleń stał się nowym źródłem wiedzy o historii Szczecina.

Na zdjęciu znajdują się uczniowie klasy 1d z reżyserką filmu Małgorzatą Gwiazdą - Elmerych.

IMG 20220427 185340