slogan


Aktualności

Czy wyobrażacie sobie, że można być Zwolnionym z Teorii?

W Czwórce jak najbardziej tak! My na Gali Finałowej Zwolnionych z Teorii w Warszawie w dniu 19.05.2022 roku.

Nic tak nie rozwija, jak działanie. Stawiamy na aktywizację młodych ludzi, by ich nietuzinkowe, oryginalne pomysły szły w świat i modernizowały oraz ulepszały rzeczywistość, w której przyszło nam żyć. To nie wiedza książkowa, a praktyczne działania są oknem na świat. Cóż bowiem z tego, że zapamiętamy definicję słowa beneficjent? O wiele więcej korzyści popłynie z przedsięwzięć społecznych, w których pozyskamy setki czy tysiące takich właśnie beneficjentów!

460D69F9-DBD4-4897-BA7F-AEA179B81503

CA36F094-DCAC-43BD-B76E-950D95DC6BF1

Fanpage Zwolnieni z Teorii podaje:

,,Ranking Szkół Zwolnieni z Teorii to nowa forma wyróżniania szkół, w której wyznacznikiem są kompetencje przyszłości. Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w praktycznej olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Otwartość na innowacyjne podejście do edukacji i wsparcie uczniów w rozwoju kompetencji przyszłości to cechy, które charakteryzują wyróżnione placówki. Takie szkoły zasługują na docenienie zwłaszcza dziś, gdy w kontekście wojny w Ukrainie widzimy, jak ważne jest budowanie u młodzieży wrażliwości społecznej i postaw obywatelskich.

Dzięki patronatowi medialnemu Onet Ranking Szkół Zwolnieni z Teorii dotrze do większej ilości młodych osób, dla których szerzenie takich wartości w szkołach jest ważne. Może wpłynąć to na wybór szkoły średniej przez nastolatków, którzy chcą się angażować społecznie.”

Kiedy we wrześniu spotkaliśmy się w auli, by usłyszeć o olimpiadzie projektów społecznych Zwolnieni z Teorii, trudno było uwierzyć, że podjęcie tych działań nieobowiązkowych, bo taka jest idea projektu społecznego, nierzadko spontanicznych, ale przede wszystkim płynących z chęci niesienia pomocy innym, przyniesie tyle pozytywnych aktywności. Właśnie cztery zespoły projektanckie ukończyły swoje projekty, zdobywając tytuły finalistów ogólnopolskiej olimpiady projektów społecznych Zwolnieni z Teorii!

Projekt BADAJ SIĘ - Julia Wiencek, Alicja Bobik, Alicja Zbyszewska i Martyna Troczyńska z klasy 3b zrealizowały projekt polegający na zachęceniu do profilaktyki wielu groźnych chorób.

Inicjatywa MożeMy to dzieło Gabrysi Wojciechowskiej i Mileny Liwarskiej z klasy 3b we współpracy z uczniami z LOII, LOV i TME. Młodzież postawiła na budowanie świadomości, że każdy z nas może stać się bezdomnym…

Projekt Begin Again - Natalia Skrobisz i Alicja Łanucha z klasy 3c zdecydowały się na promowanie SAMOAKCEPTACJI!

I najmłodsi - Marysia Rycyk, Oliwia Bukowska, Tamara Tycha i Emilka Włodarczyk z klasy 1d zrealizowały projekt UŚMIECH OD UCHA DO UCHA, by ludziom żyło się po prostu lepiej…pogodniej…by tym uśmiechem zarażać świat.

Uczniowie otrzymali międzynarodowe certyfikaty zarządzania projektami społecznymi jako finaliści Olimpiady Zwolnieni z Teorii. 19 maja 2022 roku uczestniczyli w Gali Finałowej w Warszawie.

F0D9FC22-440F-4097-96B2-E4FB0D6754B2

Sprawdźcie, które szkoły znalazły się w Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii pod linkiem: ranking.zwolnienizteorii.pl. A na zdjęciach znajdziecie…

I bądźcie z nami już w kolejnej edycji we wrześniu 2022 roku!