Adwokaci Rozjaśniają Prawo

Ogólnopolska akcja edukacyjna Naczelnej Rady Adwokackiej i Komisji Edukacji Prawnej NRA

adwokaci

• Średnio co sekundę ktoś, często nieświadomie, dokonuje jakiejś czynności prawnej przez Internet.
• Zakupy online, koncerty, filmy i gry: coraz więcej aktywności przenosi się do świata wirtualnego, gdzie - szczególnie na młodych - czeka wiele zagrożeń prawnych.
• Adwokaci wychodzą z inicjatywą, by pokazać młodzieży, jak uniknąć zagrożeń.
• Od 19 do 30 września w niemal 100 szkołach będą „rozjaśniać prawo”.

W niemal 100 placówkach szkolnych, które zgłosiły się do programu, adwokaci i aplikanci adwokaccy będą prowadzić zajęcia dla uczniów VII i VIII klas szkoły podstawowej, II klas liceów oraz dla podopiecznych Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych.
11 października br. akcja edukacyjna „Adwokaci rozjaśniają prawo” odbędzie się w IV Liceum Ogólnokształcącym.
W akcji wezmą udział adwokaci ze Szczecińskiej Izby Adwokackiej – adw. Sara Balcerowicz i adw. Agnieszka Schiemann - i poprowadzą zajęcia z uczniami klas II o bezpiecznym korzystaniu z zakupów online, poszanowaniu i ochronie praw autorskich i dóbr osobistych.
Koordynatorem akcji w Izbie Szczecińskiej jest adwokat Agnieszka Schiemann, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.