W ,,Czwórce” przede wszystkim szykujemy się do życia!

O warsztatach projektowania ścieżki rozwoju.

Jak efektywnie można spędzać czas, dowiedzieli się uczniowie starszych klas licealnych, projektując ścieżkę swojego rozwoju zawodowego, czyli tak naprawdę planując przyszłość. 27 i 28 września uczniowie z wszystkich klas trzecich i drugiej „c” uczestniczyli w warsztacie otwartym Planeta ZRK – jak zaplanować ścieżkę rozwoju zawodowego? w hotelu Novotel  w Szczecinie, organizowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych.

zaplanuj kariere001

Warsztaty podzielone były na dwie sesje:
Kwalifikacje w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji.
Funkcjonalność Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji.
Podczas zajęć młodzież dowiedziała się o zintegrowanym systemie kwalifikacji i jego znaczeniu na współczesnym rynku pracy. Uczniowie nabrali przekonania o znaczeniu efektów uczenia się i przełożeniu swojej wiedzy i umiejętności w kompetencje, które można wykorzystać w życiu zawodowym i społecznym.
Umiejętności przyszłości to przede wszystkim kompetencje miękkie, tak bardzo pożądane na rynku pracy. W ostatnim latach to w naszym liceum stawiamy właśnie na doskonalenie takich umiejętności. Wiedza książkowa jest oczywiście ważna, jednak to działanie stanowi o ciekawej przyszłości zawodowej. Dlatego jesteśmy dumni, że otwieracie się na świat!

zaplanuj kariere003

zaplanuj kariere004