slogan


Aktualności

Co dalej po liceum? Może Lotnicza Akademia Wojskowa..

W poniedziałek, 14 listopada 2022, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w bardzo ciekawym i inspirującym spotkaniu. Na sali gimnastycznej zebrali się przedstawiciele klas o profilu matematyczno – fizycznym. Naszym gościem był absolwent naszej szkoły, a obecnie już kapral Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie, Krystian Petersburski.

image1

Na wstępie opowiedział swoją historię podjęcia decyzji o starcie na tę uczelnię. Krystian jest absolwentem klasy biologiczno – chemicznej, musiał więc nadrobić sporo materiału z zakresu matematyki i fizyki. W kwietniu, jako początek rekrutacji, przeszedł bardzo szczegółowe i specjalistyczne badania lekarskie. Ich pozytywny wynik był warunkiem przystąpienia do dalszego procesu rekrutacji.
Obecnie studiuje już na drugim roku studiów wojskowych (oprócz nich są także na LAW studia cywilne) na kierunku Lotnictwo i Kosmonautyka. Krystian opowiedział zajmująco i szczegółowo o życiu studenckim w akademii, o jego zaletach, a także trudnościach, na jakie można napotkać. Po spotkaniu wyruszył do Dęblina. Czekała go długa, dziewięciogodzinna podróż pociągiem.

image0

image2