slogan


Aktualności

Prezentacje Artystyczne "Czwórki"

My Słowianie! czyli: Talenty jeszcze nie na sprzedaż…

wzór biletu

Tegoroczne XII Artystyczne Prezencje Czwórki doszły do skutku. Powstawały do samego końca w bólach, bo dawno już umówiony termin z teatrem nagle został odwołany, a terminy w innych godnych miejscach były dopiero czerwcowe i to  naprawdę za dużą kasę. Dzięki gościnności przyjaznej nam placówki oraz życzliwości Pani Dyrektor Małgorzaty Pokorskiej w tym roku prezentacje odbyły się w Pałacu Młodzieży.
Moi Drodzy, często przechodzimy szkolnymi korytarzami, widząc tylko swoje twarze.  My nauczyciele jako wrażliwsi i bardziej artystycznie doświadczeni obserwatorzy często widzimy trochę więcej i nie tylko pobłyskujące komórki…
Po wieczorze Prezentacji Artystycznych wierzę, że nic nie będzie już takie same, wszyscy na siebie spojrzymy inaczej, a szczególnie na naszych artystów, często postrzeganych dotąd jako anonimowe osoby naszej społeczności szkolnej.  To właśnie magia!
Wierzę w magię, bo właśnie magia  Artystycznych Prezentacji daje Wam możliwość, wniknięcia choć na chwilę do czyjejś duszy, dla wrażliwszych pomieszkania tam trochę, a dla innych tylko sprawdzenie, co w tej duszy gra... Ten magiczny wieczór  pozwolił się nam delektować śpiewem, muzyką i ruchem scenicznym, specjalnie przygotowanym dla nas.
W naszych Artystycznych Prezentacjach Czwórki nie ma, nigdy nie było i raczej nigdy nie będzie oceniającego i komentującego występy jury. Prezentacje te traktujemy jako wiosenny prezent - dedykację od serca dla duszy.
W tym roku dla wielu wykonawców był to pierwszy występ dla tak wielkiej „znajomej” widowni i  ogromna walka z tremą i stresem. Bardzo dziękuję za to, że przyjęliśmy ich ciepło. Ich odwaga i pasja jest przez nas gorąco doceniona.
Dziękujemy za wieczór niezapomnianych wrażeń, które pozostaną na długo w naszej pamięci.

W imieniu widzów
Jerzy Ułasiuk

DSC 8174