Zlote-Szkoly-Logo_1080x1080.jpg   Gra miejska

Gra miejska w obszarze wiedzy o roli i zadaniach NBP – Poszukiwacze złota

Dnia 02.03.2023 r. w naszej szkole odbyła się gra terenowa pt. „Poznajemy Bank Centralny”. Szesnastu uczestników zostało podzielonych na 4 czteroosobowe grupy, po jednym uczestniku z każdego profilu klas drugich. Zadaniem graczy było rozwiązanie ośmiu łamigłówek, których wynikiem był numer stacji, do której musieli się udać. Czekał tam na nich organizator wraz z następną kopertą, w której znajdowały się zadania problemowe.  Odpowiedzi uczestników były weryfikowane przez kreatorów gry. Uczniowie byli oceniani przez pryzmat popełnionych w zadaniu błędów w 10-punktowej skali. Po wykonaniu 7 zadań trafiali na metę, gdzie czekały na nich główne organizatorki z ostatnim zadaniem. Weryfikowały one liczbę zdobytych przez każdy zespół punktów i na ich podstawie wyłoniły dwie wygrane grupy z najwyższą punktacją. Obie wygrane grupy będą rywalizowały między sobą w międzyklasowej debacie. Każdy przedstawiciel profilu otrzymał dla swoich kolegów i koleżanek z klasy słodką nagrodę.