slogan


Festiwal Nauki

Dnia 17 września 2018r. klasa 1b wybrała się na XVIII Zachodniopomorski Festiwal Nauki do Wydziału nauk o ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego. Z samego rana mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wykładach o rotacyjno-elektrycznym formowaniu się życia na ziemi. Wykład był ciekawy.

IMG 20180917 125244

Kolejnym tematem wykładu było wykorzystywanie i ochrona zasobów wodnych w myśl zasady zrównoważonego rozwoju. Był to ważny dla nas ważny wykład ze względu na to, że chcielibyśmy dbać o naszą planetę. Informacje przekazywane przez prowadzącego na pewno przydadzą nam się w życiu. Kolejnym wykładem, w którym mogliśmy uczestniczyć była lekcja o torfach. Nazwa prezentacji „Historia zatrzymana na
torfach” wcale nie była przypadkowa. Dowiedzieliśmy się, że na torfowiskach można wiele wyszukać i wiele się z nich dowiedzieć. Po wykładach podzieliliśmy się na dwie grupy i poszliśmy na warsztaty. Jeden dotyczył nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej i defibrylacji z wykorzystaniem elektronicznego pomiaru efektywności. Drugi natomiast dotyczył Google Earth. Dokładniej dowiedzieliśmy się jak korzystać z różnych funkcji w nim zawartych.
Podsumowując wyjście było bardzo interesującym przeżyciem. Przede wszystkim ze względu na wiedzę którą zdobyliśmy. Mamy nadzieję, że w następnym roku także będziemy mogli w nich uczestniczyć.

IMG 20180917 121140

IMG 20180917 122107