„Czwórka” na kongresie PorozmawiajMY o Zdrowiu Psychicznym

„Czwórka” na kongresie PorozmawiajMY o Zdrowiu Psychicznym

Dnia 12 czerwca 2024 roku w Hotelu Courtyard by Mariott odbył się I Kongres Młodych na Pomorzu Zachodnim PorozmawiajMY o Zdrowiu Psychicznym, na którym przyjemność mieli być przedstawiciele naszej szkoły. Organizatorem tego wydarzenia był Młodzieżowy Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego. Podczas spotkania dyskutowaliśmy o zdrowiu psychicznym młodzieży polskiej, poznaliśmy perspektywę renomowanych ekspertów z dziedziny psychologii oraz rozmawialiśmy na ważne tematy związane ze szkolnictwem, edukacją i dostępem do psychologów i pedagogów w polskich placówkach edukacyjnych. Uczniowie wielu szkół szczecińskich mogli porozmawiać na temat problemów psychicznych lub podzielić się swoimi przeżyciami i otrzymać poradę psychologa lub psycholożki.Tematy poruszane na kongresie były różnorodne, uczestnicy wymieniali się spostrzeżeniami na temat Praw ucznia, statutów szkolnych i psychiki uczniów. Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tak poważnym wydarzeniu, i zachęcamy członków naszej społeczności aby poszukać pomocy, jeżeli dzieje się coś w Waszym życiu trudnego, niedobrego. W naszej szkole możecie zawsze skorzystać z pomocy psychologa, terapeuty, pedagoga.

Może także zdarzyć się, że z różnych powodów nie możecie lub nie chcecie skorzystać z pomocy, którą oferują Wam pracownicy szkoły. Pamiętajcie, że pomoc można otrzymać także w innych miejscach. Poniżej zamieszczamy numery telefonów do różnych instytucji, do których można zgłosić się o wsparcie.

MOPR Dział Interwencji Kryzysowej Tel. 91 46 46 334

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

forumprzeciwdepresji.pl

Zuzanna Gniadek kl. IIIc

Copyright 2022 IV Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie