Warsztaty zostały przeprowadzone przez Annę Hozer, Roksanę Biwan, Mateusza Godlewskiego oraz Wiktora Jakimczyka. Zaproszone zostały wszystkie klasy drugie: 2a, 2b, 2c, 2d, 2e. Zajęcia z klasami podzielono na dwa dni. Pierwszego dnia, 06.02.2024 w warsztatach uczestniczyły kolejno klasy - 2d oraz 2e. Kolejnego dnia, 07.02.2024 uczestniczyły klasy 2a, 2b oraz 2c (łącznie w warsztatach uczniowskich uczestniczyło 150 osób).
Warsztaty rozpoczęły się od sprawdzenia obecności oraz przedstawienia poprzez ambasadorów regulaminu zasad panujących na zajęciach.
Następnie przeszliśmy do pierwszej części warsztatów. Była to prezentacja na temat pieniądza,  pojawiły się tam takie zagadnienia, jak: historia polskiej waluty, denominacja, elementy budowy monety, monety i banknoty kolekcjonerskie. Nasza prezentacja miała na celu uświadomić uczniom, jakie były losy polskiego złotego na przestrzeni 100 lat. Aby sprawdzić skupienie i zaangażowanie naszych uczestników, przygotowaliśmy quiz na podstawie prezentacji. Spośród osób o najlepszej punktacji w quizie wybieraliśmy kolejno ilość banknotów, które powinni dostać na kolejną część zajęć oraz zwycięzców, którzy przeszli do następnego etapu. Główną częścią naszych zajęć była licytacja. Stworzyliśmy 30 zestawów tak, aby każdy z naszych uczestników mógł wylicytować choć jedną rzecz. Każda z rzeczy została wyceniona, a następnie wstawiona do prezentacji, która pokazywała, jaki przedmiot aktualnie licytują oraz cenę wywoławczą. Na sali pojawiło się wiele emocji oraz triumfu z wygranej. Na koniec warsztatów została przedstawiona lista osób, które zwyciężyły w licytacjach  i przechodzą do następnego etapu – debaty w Złotych Szkołach NBP.
Kolejnym etapem zadań w ramach programu Złote Szkoły NBP był konkurs plastyczny przeprowadzony w dniach 19 – 23 lutego 2024 w klasach 1-3 na godzinach wychowawczych. Tematyka konkursu Polski złoty w obiegu od 100 lat - NBP i jego funkcja emisyjna. Łącznie do konkursu przystąpiło 15 klas. Do komisji wpłynęły 32 prace, z których przygotowano wystawę na korytarzach szkoły. Autorzy trzech  najlepszych prac zostali nagrodzeni upominkami i dyplomami.

Tydzień ekonomii w Czwórce - wyniki konkursu plastycznego

I miejsce - klasa 2A

II miejsce - klasa 3A

III miejsce - klasa 2A

Wyróżnienie: klasa 1A, 1F, 2C,

Filmowa dokumentacja warsztatów:

Copyright 2022 IV Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie