Dzień Otwarty Szkoły

Dzień Otwarty Szkoły

DOS_2023.jpg

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie  IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Szczecinie serdecznie zapraszają uczniów klas ósmych szkoły podstawowej wraz z opiekunami  na Dzień Otwarty, który odbędzie się 1 kwietnia 2023 r. w godz. 10:00 do 13:00.  

  • Jeśli chcecie poznać jedyną i wyjątkową szkołę, w której królują wymiany międzynarodowe w ramach Programu Erasmus +, 
  • jeśli chcecie się dowiedzieć, jak na poziomie szkoły średniej rozwijać kompetencje przyszłości tak pożądane na rynku pracy, 
  • jeśli wreszcie pragniecie wybrać liceum, w którym będziecie się czuć bezpiecznie i kameralnie - bądźcie z nami 1.04.2023 r. 
     

To  w naszym liceum znajdziecie przestrzeń do realizacji projektów społecznych, pasji do nauki tych umiejętności, dzięki którym będziecie aplikować nie tylko na dobre uczelnie w kraju, ale także za granicą! W końcu możemy się pochwalić pófinalistami międzynarodowego Flex Program czy tytułem Złotej Szkoły NBP! 

W trakcie spotkania będzie można uzyskać informacje o szkole, o profilach klas, spotkać się i porozmawiać z nauczycielami i uczniami oraz zwiedzić budynek naszej szkoły

Zapraszamy 


SPOTKANIE Z PRUSEM

1 kwietnia otworzyliśmy drzwi naszej szkoły dla przyszłych uczniów. W organizację dnia zaangażowali się zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Odwiedzający szkołę mieli okazję obejrzeć pokaz doświadczeń oraz prezentacji biologicznych, chemicznych oraz fizycznych, prezentację projektów Erasmus+, dowiedzieć się o wymianie młodzieży polsko – niemieckiej, w której uczestniczą nasi uczniowie. Młodzież klas ósmych mogła wziąć udział w otwartej lekcji języka francuskiego, zajęciach integracyjnych, sportowych. Przedstawiliśmy też działania Samorządu i Wolontariatu Szkolnego, dorobku SKKT, zaprezentowaliśmy, jak wykorzystujemy nowoczesne technologie w nauczaniu, między innymi języka polskiego. Zaprosiliśmy też na spotkanie na herbatkę u Łęckiej i Prusa, a po zwiedzaniu do kawiarenki i spotkanie z przedstawicielami RSU. Można było poznać nasze obecne działania, ale nie zapomnieliśmy o historii, którą przypominały materiały filmowe z dawnych lat. Niesamowitym wydarzeniem był pokaz mody Eco, kreacje nie ustępowały jakością i pomysłowością największych światowych pokazów.  Ósmoklasiści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną IV LO w przyszłym roku szkolnym 2023/24. 

Najważniejsze jednak było to, że oprowadzający gości po szkole uczniowie naszej szkoły w indywidualnych rozmowach mogli przekazać jak najwięcej informacji, byli oni doskonałą wizytówką, jesteśmy dumni z ich zaangażowania.  

Wszystkim, którzy wzięli udział w promocji naszego liceum, dziękujemy. Składamy również podziękowania wszystkim, którzy nas odwiedzili, mamy nadzieję, że przygotowany przez nas Dzień Otwarty pomoże w wyborze przyszłej szkoły średniej. Być może z wieloma osobami spotkamy się po wakacjach.

Copyright 2022 IV Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie