Dzień Bezpiecznego Internetu w IV LO

Dzień Bezpiecznego Internetu w IV LO

Dzień Bezpiecznego Internetu – święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach online prowadzonych przez specjalistów.

Tematyka zajęć: Zagrożenia dla naszej prywatności w sieci; Jak sobie radzić z dezinformacją; Digital Wellbeing – jak znaleźć równowagę między online a offline; Cyberprzemoc. Co mogę zrobić i jak reagować.

Ponadto nauczyciele informatyki Agnieszka Ratajczak i Janusz Olczak przeprowadzili lekcję tematyczną (Nie)Widzialne ślady online; Cyfrowy dobrostan, czyli jak osiągnąć równowagę i kształtować zdrowe nawyki.  

W licznych webinarach wzięli również udział nauczyciele naszej szkoły: Czy sztuczna inteligencja jest sztuczna; To tylko żart. Czy na pewno? O (cyber) przemocy rówieśniczej; Jak sobie radzić z dezinformacją? Zagrożenia i przeciwdziałania; Algorytmy traumy – aspekty społeczne i edukacyjne; Hejt w mojej klasie. Jak zapobiegać? Jak reagować; Dorastanie przy ekranie – dlaczego w szkole potrzebujemy lekcji higieny cyfrowej.

Copyright 2022 IV Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie