Dzień otwarty szkoły za nami!

Dzień otwarty szkoły za nami!

Dzień otwarty szkoły za nami! Było kreatywnie, projektowo i przede wszystkim znakomicie pod względem frekwencji! Sprawdził się nasz pomysł rejestracji uczestników poprzez formularze online, dzięki czemu uniknęliśmy chaosu, a do poszczególnych stacji odkryć edukacyjnych nasza kochana młodzież mogła prowadzić odwiedzających w zaprojektowanym uprzednio porządku. 

Nie od dziś wiadomo, że Czwórka buduje przyjazną młodemu człowiekowi atmosferę. To szkoła kameralna, choć nietuzinkowa już od wielu lat. Kreujemy ją dzięki fantastycznej młodzieży, która kapitalnie zdała pierwszą Nową Maturę 2023 i tym samym zainspirowała nas do działań wykraczających poza schematy. Tylko u nas poznacie prawdziwą magię projektów międzynarodowych i ogólnopolskich. Właśnie tymi doświadczeniami podzieliła się z uczestnikami Dnia Otwartego nasza młodzież, przywołując działania w ramach Erasmusa, Pomeranii, Flex Program czy Zwolnionych z Teorii. Fantastycznie opowiadała o wyjazdach zagranicznych i naszym udziale w projektach związanych z celami zrównoważonego rozwoju i nie tylko.  

Nie ma Czwórki także bez ścieżki biologiczno-chemicznej, to w końcu także i nasi absolwenci zostają farmaceutami, lekarzami, rehabilitantami… Tu w spokoju odwiedzający mogli poznać arkana pracy opartej na doświadczeniu. Złote Szkoły NBP to absolutnie innowacyjny obszar naszego liceum -  bawimy się tym od lat, promując przedsiębiorcze umiejętności jakże niezbędne w dorosłym życiu. I tym właśnie dzieliliśmy się na stacji temu poświęconej.  

A jeśli złoto - to także języki obce - jako poligloci wspieramy narzędziami językowymi, co mogli zgłębić nasi goście, przyglądając się nauce języków obcych na poziomie rozszerzonym. Aby zaś zaspokoić gusta matematyczno-fizyczne, zaprosiliśmy do stacji eksperymentów z tych dziedzin, bo i ten profil króluje w naszym codziennym życiu szkolnym. Szczególne emocje wyzwoliła podróż po infrastrukturze sportowej liceum, bo w końcu mamy i tu sporo osiągnięć, w końcu sport to zdrowie!  

Na zakończenie mogliśmy smakować dobrodziejstwa kawiarenki, jaka została specjalnie z okazji tego dnia zorganizowana we współpracy z Samorządem Szkolnym. 

Dzień Otwarty to dzień, który zbudowali przede wszystkim nasi uczniowie. Bez nich bylibyśmy niewiarygodni, tymczasem jeśli to oni zorganizowali te fantastyczne stacje, to jak ich nie cenić? 

Chcesz być członkiem tej społeczności? Nie zastanawiaj się! Rekrutacja już wkrótce! 

Copyright 2022 IV Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie