Flex Program - rekrutacja już wystartowała! Walcz o roczne stypendium w USA!

Flex Program - rekrutacja już wystartowała! Walcz o roczne stypendium w USA!

W naszej szkole uczniowie podejmują już wyzwanie i aplikują do Flex Program - międzynarodowego programu wymiany kulturowej. Walczy się w nim przez cały rok szkolny o roczne stypendium w amerykańskim high school w roku szkolnym 2024/2025. Dlaczego warto i jakie warunki trzeba spełnić, by to marzenie się ziściło?

,,Po wnikliwym procesie selekcji, uczniowie szkół średnich z 22 państw spędzają rok wymiany, uczęszczając do amerykańskiej szkoły średniej i mieszkając z rodzinami goszczącymi, będącymi wolontariuszami."

Finansowany przez Departament Stanu USA, Future Leaders Exchange (FLEX) Program promuje wspólne zrozumienie pomiędzy obywatelami Stanów Zjednoczonych i 22 krajów Europy, Eurazji i Azji Środkowej. 

Każdy finalista Programu FLEX mieszka z rodziną goszczącą dobrowolnie przyjmującą ucznia przez cały rok szkolny, aby lepiej poznać amerykańskie wartości, uczęszczać do szkoły średniej w USA i przybliżyć Amerykanom wiedzę o swoim ojczystym kraju. Uczestnicy wracają do domu zmotywowani i zainspirowani, żeby dzielić się swoimi nowymi doświadczeniami i pozytywnie wpływać na swój kraj i społeczność.

Alumni po programie FLEX dołączają do silnej międzynarodowej sieci wspieranej przez Program Alumnów FLEX, który oferuje wsparcie poprzez dotacje i rozwój zawodowy.
Dziś, Alumni FLEX pracują we wszystkich sektorach, w tym w: sektorze rządowym, biznesie, non-profit, edukacji i dziennikarstwie.”

Flex Program jest adresowany do uczniów szkół średnich otwartych na wyjazd do USA, by poznali kulturę amerykańską, rozwijali tam swoje nietuzinkowe pasje i doskonalili język angielski. Proces rekrutacji to długa droga, podczas której trzeba się wykazać ciekawą osobowością, charyzmą, zdolnościami przywódczymi i komunikatywnym językiem angielskim. Etapy rekrutacji pozwalają także rozpoznać w młodym człowieku cechy prawdziwego lidera i otwartość na wyzwania.

Wiek

Osoba aplikująca powinna być urodzona między 15 lipca 2006 a 15 lipca 2009 roku (osoby z niepełnoprawnościami: 15 lutego 2006 a 15 lipca 2009). 

Szkoła

Osoba aplikująca powinna być uczniem 1, 2 lub 3 klasy liceum.

Pozostałe szczegóły są dostępne na stronie:

https://poland.americancouncils.org/flex-polish

Wszelką pomocą w procesie rekrutacji służy Wam Izabela Bembenek-Kloc, która zaprasza Was codziennie do sali 111 na parterze.

IMG_0686.jpeg

IMG_0685.jpeg

Copyright 2022 IV Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie