I Szczecińskie Forum Młodzieży

W czwartek 22.02.2024 w Willi Lentza dwie przedstawicielki  naszego Samorządu Szkolnego Marika Bieczyńska i Patrycja Różalska zostały zaproszone na I Szczecińskie Forum Młodzieży organizowane przez Prezydenta Miasta Szczecin - Piotra Krzystka, w którym wzięli udział: przedstawiciele samorządów studenckich, szkół doktorskich, samorządów szkół ponadpodstawowych, szczecińskich uczelni, organizacji pozarządowych, Radni Młodzieżowej Rady Miasta Szczecin, Laureaci Nagród Naukowych Prezydenta Miasta.

Głównym celem tego wydarzenia była prezentacja przedsięwzięć służących wzmacnianiu akademickości Szczecina. Swoje pomysły przedstawili m.in.: Młodzieżowa Rada Miasta Szczecin, Stowarzyszenie POLITES, Zachodniopomorskie Porozumienie Doktorantów, Marcin Chruśliński - Laureat Nagród Prezydenta za najlepszą prace naukową, Interact Szczecin International.

Jesteśmy pod wrażeniem aktywności, kreatywności i ilości inicjatyw. Po prezentacjach była możliwość rozmowy z przedstawicielami samorządów szkolnych oraz z samym Prezydentem.  Forum okazało się̨ być niezwykle interesujące, natomiast poznanie osób z innych szkół i wspólna rozmowa była najbardziej istotna.

Marika Bieczyńska 3c