Jak być Zwolnionym z Teorii? Realizując projekty społeczne i wciąż doskonaląc współpracę w zespole!

Jak być Zwolnionym z Teorii? Realizując projekty społeczne i wciąż doskonaląc współpracę w zespole!

Kolejny rok naszych zmagań to coraz więcej ukończonych projektów społecznych i tym samym międzynarodowych certyfikatów zarządzania projektami społecznymi. Wśród finalistów tegorocznej edycji Zwolnieni z Teorii mamy uczniów wszystkich roczników! Króluje klasa 1d - mamy tu aż 15 finalistów, ale klasy drugie, trzecie i nawet maturzyści dzielnie dotrzymali kroku. 
Nic tak nie rozwija, jak działanie. Stawiamy na aktywizację młodych ludzi, by ich nietuzinkowe, oryginalne pomysły szły w świat i modernizowały oraz ulepszały rzeczywistość, w której przyszło nam żyć. To nie wiedza książkowa, a praktyczne działania są oknem na świat. Cóż bowiem z tego, że zapamiętamy definicję słowa beneficjent? O wiele więcej korzyści popłynie z przedsięwzięć społecznych, w których pozyskamy setki czy tysiące takich właśnie beneficjentów! Właśnie taką możliwość stwarza Ogólnopolska Olimpiada Projektów Społecznych Zwolnieni z Teorii.

A7A3A49C-BC1A-4DD1-ADA3-065BF800C334.jpeg

Kiedy we wrześniu spotkaliśmy się w auli, by usłyszeć o olimpiadzie projektów społecznych Zwolnieni z Teorii, trudno było uwierzyć, że podjęcie tych działań nieobowiązkowych, bo taka jest idea projektu społecznego, nierzadko spontanicznych, ale przede wszystkim płynących z chęci niesienia pomocy innym, przyniesie tyle pozytywnych aktywności. Właśnie ponad trzydziestu uczniów Czwórki ukończyło swoje projekty, zdobywając tytuły finalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Projektów Społecznych Zwolnieni z Teorii!

Zapraszamy Was na platformę zwolnienizteorii.pl i sami się przekonajcie, jak często nasza szkoła pojawia się na mapie województwa zachodniopomorskiego!

A oto głosy naszych uczniów, sami najlepiej opisują swoje działania:

Nie wykopuj sobie doła
Mamy zamiar motywować do lepszej pracy nad swoim umysłem i rozdawać porady dotyczące poprawy nastroju. Na naszym projekcie mają szczególnie skorzystać osoby z problemami psychicznymi i samoakceptacji.

BIOlogicznie
Nasz projekt „BIOlogicznie” podejmuje problem zanieczyszczenia środowiska. Naszym planem jest pokazanie ludziom, jakie zmiany są potrzebne w naszym codziennym życiu, aby nie przyczyniać się do globalnego ocieplenia. Przedstawimy również, jakie mogą być skutki globalnego ocieplenia, które odczuje nasze zdrowie…

CHILDREN for Earth
Głównym pomysłem projektu jest poszerzanie wiedzy ekologicznej u najmłodszych pokoleń, bo to one w przyszłości są nadzieją na dobrobyt naszej ukochanej planety. Dlatego postanowiłyśmy wykorzystać to i przedstawić przedszkolakom warsztaty połączone z edukacyjną zabawą zorganizowaną przez nas.

PolRasmus
Chcemy z pomocą rówieśników i znajomych z innych miast stworzyć filmy lub prezentacje edukacyjne promujące stronę kulturową i historyczną miast Polski. Idea, którą można ująć w słowach ,,cudze chwalicie - swego nie znacie” - przyświecała naszemu pomysłowi już od początku działań.

Zdrowie dla Każdego
Ten projekt to reklama społeczna, która ma jak najlepiej zmotywować wszystkich do wspólnego uprawiania sportu, zdrowego odżywiania oraz innych dziedzin związanych ze zdrowym stylem życia. Beneficjenci dowiedzą się m.in., jak dobrze się odżywiać i dążyć do sukcesu.

TEEN'SIDE
To projekt łączący pokolenia. Jak wiadomo, czasy, w których się wychowujemy, bardzo wpływają na postrzeganie świata i rozumienie go, więc naturalne jest to, że my jako nastolatkowie różnimy się od starszych pokoleń i mamy inne problemy.

Higienicznie
Naszym celem jest zapewnienie osobom bezdomnym szansy na zadbanie o swoją czystość. W tym celu wykonamy zbiórkę, a z uzyskanych pieniędzy zakupimy środki higieny osobistej, z których skompletujemy pakiety i rozdamy osobom potrzebującym.

Uczniowie otrzymali międzynarodowe certyfikaty zarządzania projektami społecznymi jako finaliści Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Mogą też wziąć udział w Wielkim Finale w Warszawie 21 kwietnia 2023 roku!

Gratulujemy!

Copyright 2022 IV Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie