Jak nie czytam - jak czytam

Celem akcji było propagowanie czytelnictwa wśród uczniów  naszego liceum.  Zachęcenie do czytania podczas przerw, po lekcjach czy to w szkole, czy też w komunikacji miejskiej. Zachęcenie do czytania  trakcie roku szkolnego i na wakacjach dla relaksu, czytanie nie tylko lektur szkolnych, ale i innych woluminów. Akcja miała za zadanie czytanie w każdych warunkach i różnymi sposobami. Czytanie nie tylko rozwija wyobraźnię, uczy nowego słowictwa, poprawia koncentrację, uczy lepszego zapamiętywania, ale i obniża poziom stresu i wzmacnia empatię.  Nasze spotkanie odbywało się na placu przed szkołą w aurze zielonego boiska i ogrodu i w pięknym słońcu.
Akcja nosiła miano 10 min dla książki,  i było to wspólne ciche czytanie. Ponadto każdy obecny na akcji  łącznik z Biblioteką  miał za zadanie uzyskać klasową listę aktualnych lubianych i czytanych przez młodzież książek.

W akcji uczestniczyły 154 osoby.

Justyna Muraszewska