Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach - mamy w niej swój udział

Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach - mamy w niej swój udział

Trwa jubileuszowa, bo dziesiąta edycja akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”. Szczecińska Fundacja Polskich 10 lat historii i tysiące uśmiechów. Przed nimi kolejna wyzwanie, by spełnić kolejne marzenia naszych rodaków. Marzenia często proste, wręcz ściskające za serce. Cel jest jeden. Dotrzeć do rodaków na Kresach i spędzić z nimi, choć parę minut, bo głód Polski i polskości jest tam ogromny.

Spotkaliśmy się w szkole z panem Wojciechem Woźniakiem, prezesem Fundacji Polskich Wartości.

- Ci ludzie tęsknią nie tyle za paczkami, nie tyle za tym darem, które im wozimy, ile za nami osobiście, żeby móc się spotkać, usiąść przy herbacie czy przy cieście, porozmawiać – podkreślił Wojciech Woźniak.

Fundacja Polskich Wartości chce w tym roku wręczyć blisko 1700 paczek, które w święta dotrą do Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie. Chętni już teraz mogą wspierać akcję, a potrzeby są ogromne.

My także postanowiliśmy włączyć się w tę akcję. Zadecydowaliśmy, że dobrym darem od nas będą książki, najlepiej polskich, współczesnych autorów. Nauczycielki języka polskiego oraz pani bibliotekarka przekazały listę rekomendowanych autorów. Zwracaliśmy uwagę na to, aby były to takie tytuły, po które chętnie sięgnie młody człowiek.

Bardzo dziękujemy klasom, które przekazały książki. Zebraliśmy cztery kartony, pięknie zapakowaliśmy i do każdego z nich włożyliśmy osobisty list od nas. Lada dzień przekażemy je przedstawicielom Fundacji Polskich Wartości.

Akcję można wesprzeć także finansowo, wpłacając pieniądze na konto fundacji: (55 1020 4795 0000 9202 0346 6190 z dopiskiem „KRESY”), a już z początkiem grudnia ruszy tradycyjne pakowanie paczek.

Wielki transport darów na Wileńszczyznę dotrze tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

Copyright 2022 IV Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie