Półmetek WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO 2021/2022

Półmetek WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO 2021/2022

Czytanie jest formą… egzystencji. Poszukiwaniem takich emocji i wrażeń, które mogą być tożsame z naszymi, a mogą również otwierać drzwi do nieznanych dotąd przeżyć. Czytanie jest formą… terapii, jaka należy się każdemu z nas, by świat ten współczesny, obecny tu i teraz smakować intensywniej i z poszanowaniem dla nieznanych nam obszarów. Czytanie więc… jest świadomością nas i światów, jakie odkrywa przed nami życie, uobecnione w rozmaitych formach beletrystyki. Właśnie dlatego kilkunastu uczniów naszej szkoły jest już na półmetku  ogólnopolskiego WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO 2021/2022. Prym wiodą uczennice  z klas 1b, 1c, 2b, 2c, 3c.
Brawo Wy!

Styczniowy test będzie dotyczył niezwykłej powieści Sharon Cameron pt. „Światło ukryte w mroku”. Nie jest lekturą szkolną. Nie usypia nużącymi opisami. Nie zamyka w klatce czasu obcy nam świat. To raczej lekcja heroizmu i potęgi miłości, jakże trudna do odrobienia w czasach nam współczesnych. Ta powieść porusza najczulsze struny naszej ludzkiej wrażliwości i wciąż stawia pytania otwarte o granice ofiarności w sytuacji zagrożenia. Warto ten uniwersalizm nieustannie konfrontować z doświadczeniem tego, co przytrafia się nam tu i teraz…

Jako kolejną zaś czytamy powieść Melissy Albert pt. „Hazel Wood”. Mroczną, wciągającą i porywającą nie tylko nastolatka. Niechaj jedna z recenzji tej książki zaprosi także i pozostałych uczniów, by czytać… i smakować nieznane nam krainy:

„Niezwykle oryginalna baśń typu noir… Mamy tu niespodziewane zwroty akcji, mrok, podstępy, ale przede wszystkim przekonanie, że jesteśmy tym, co tworzy nasze historie.”

Rachel Strolle, Anderson’s Bookshops, Naperville.

https://wbpg.org.pl/tresc/wielki-maraton-czytelniczy

Copyright 2022 IV Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie