Spotkanie samorządów uczniowskich

Spotkanie samorządów uczniowskich z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta Szczecin nt. mediów i komunikacji

Relacja Przewodniczącej Rady Samorządu Szkolnego Nicole MC Daniel

Picsart 23-01-13 23-20-36-981

W piątek 13.01.23r. w Urzędzie Miasta Szczecin odbyła się Konferencja Samorządów Uczniowskich szkół średnich, w której uczestniczyliśmy. Przeprowadzono dwa wykłady. Pierwszy objaśniał, czym jest Młodzieżowa Rada Miasta oraz jakie ma cele. Został poprowadzony przez Mateusza Zajdeckiego Przewodniczącego Młodzieżowej Rady. Kolejny wykład poruszył temat manipulacji, dotyczył zagadnień związanych z wojną w Ukrainie z perspektywy uchodźczyni Daryny Kroshchenko, uczennicy I LO w Szczecinie. Przedstawiciele szkół mieli możliwość integracji podczas przerw oraz quizu na temat wiedzy o Szczecinie. Pod koniec mieliśmy przyjemność uczestniczyć w warsztatach poprowadzonych przez eksperta ds. dezinformacji z EUROPE DIRECT. Przedstawiono nam m.in. swoje aktualne działania, w tym konkurs "Kierunek Bruksela". Szczegóły odnośnie ich działalności można znaleźć na stronie www.mlodziez.wzp.pl. Nowo zawarte znajomości z pewnością ułatwią nam przepływ informacji między szkołami oraz radnymi.

Nicole MC Daniel