Szlachetna Paczka 2023 – daliśmy radę!

Szlachetna Paczka 2023 – daliśmy radę!

Kolejny raz zdecydowaliśmy się pomóc potrzebującej rodzinie z naszego miasta. Wybraliśmy z bazy rodzin Szlachetnej Paczki rodzinę Pan i Małgorzaty. Wychowuje ona samotnie dwóch małych chłopców Mateusza i Kamila. Lista potrzeb rodziny, sporządzona przez wolontariuszkę, Panią Agnieszkę, była długa. Przeanalizowaliśmy i doszliśmy do wniosku, że udźwigniemy :-). Tak też się stało. Dzięki zaangażowaniu niemal wszystkich klas, wychowawców i rodziców nasza Szlachetna Paczka, a w zasadzie 15 paczek, zawierała wszystko to czego potrzebowała rodzina. Nie zmieściła się na naszym szkolnym korytarzu wykładzina, którą transportem dostarczyliśmy bezpośrednio do mieszkania pani Małgorzaty.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Rodzina wyczekiwała wolontariuszy z niecierpliwością. Dzieci na nasz widok oraz tak dużej ilości paczek krzyczały z radości. Nie mogły doczekać się rozpakowania paczek. Chłopcy po kolei otwierali paczki i krzyczeli do mamy, aby zobaczyła co w nich jest. Mateuszowi i Kamilowi najbardziej spodobały się klocki LEGO. Pani Małgorzata była pod wrażeniem i w wielkim szoku, że paczek jest aż tyle. Wszyscy razem oglądali poszczególne rzeczy i uśmiechali się z zadowolenia. W paczkach dzieci znalazły ubrania, obuwie, pościel i zabawki. Były podekscytowane, cieszyły się i krzyczały z zachwytu. Mama znalazła w paczkach żywność trwałą i środki czystości. Na ich widok na twarzy pani Małgorzaty pojawił się uśmiech. Teraz Rodzina będzie mogła zaoszczędzić na zakupach. Oprócz tego pani domu w paczce znalazła bon do sklepu budowlanego. Mama ze wzruszenia się popłakała, gdyż nikt wcześniej nie okazał im tyle dobra i pomocy. Pani Małgorzata dziękowała za wszystko.

Słowo od Rodziny

Rodzina prosiła, aby przekazać Darczyńcy wielkie podziękowania. Mama popłakała się ze wzruszenia. Kazała przekazać, że wszystko było CUDOWNE. Rodzina dziękuje Darczyńcy za ich wielkie serce oraz życzy wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Słowo od Wolontariusza

Kochani! Cała ekipo z IV LO w Szczecinie. Jestem Wam ogromnie wdzięczna za wybór tej Rodziny i za ogrom pracy i zaangażowania, jaki włożyliście w przygotowanie tych paczek. Paczka była przygotowana perfekcyjnie, wszystkie potrzeby zostały zapewnione. Rodzina była zachwycona, wszystko było cudowne. Ich radości i wzruszenia nie da się opisać słowami. Jak również podziękowań w WASZYM kierunku. Dokonaliście cudu. Bo to był Weekend Cudów i dzięki Wam udało się tego dokonać. Wasza inicjatywa pomocy dała nadzieję tej Rodzinie i umocniła w nich wiarę w ludzi. Bo takie osoby jak Wy - to anioły chodzące po ziemi. Dziękuję jeszcze raz z całego serca za wszystko, co zrobiliście dla tej Rodziny. Z okazji Nowego Roku życzę Państwu realizacji zamierzonych celów, dużo zdrowia, radości i zadowolenia z życia. Mam nadzieję do zobaczenia za rok!

Copyright 2022 IV Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie