Zwolnieni z Teorii, lecz nie z działania

zwolnieni_z_teorii.png

Jak mało przydatny w życiu okazuje się odtwórczy encyklopedyzm, wiedzą już ci, którzy podejmują działania w ramach olimpiady projektów społecznych Zwolnieni z Teorii. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że w dobie cyfryzacji życia i przysłowiowego świata pod naszymi palcami, dopiero wyjście z ławki uczy podstawowych wartości. Empatii, współdziałania, planowania, logistyki i otwarcia na świat. To podstawowe kompetencje miękkie, które mamy szansę doskonalić, pomagając lokalnym hospicjom, promując zdrowie, stawiając na tolerancję, uśmiech czy ekologię. Młodzież Czwórki ma tak wiele fantastycznych pomysłów i wreszcie znalazła dla nich przestrzeń.

To olimpiada Zwolnieni z Teorii pozwala doskonalić umiejętności tak bardzo przydatne we współczesnym świecie. Do 30 listopada 2021 roku należało zebrać zespół i założyć projekt. Młodzież Czwórki podjęła wyzwanie! Na platformie zwolnienizteorii.pl mamy zatem kilkanaście projektów i walczymy o palmę pierwszeństwa. Pomysły uczniowskie są kreatywne, bliskie trudom naszej codzienności, nastawione na działanie w przestrzeni lokalnej, ale także i wirtualnej! Przed nami etap PLANOWANIA, jak w prawdziwym świecie biznesu, choćby biznes ten miał nieść ludziom uśmiech, pomoc i wsparcie! Słowa Einsteina, jakoby ,,prawdziwa wielkość człowieka tkwiła w tym, co potrafi ofiarować innym” znów nabierają mocy!

Śledźmy i wspierajmy naszych uczniów na platformie zwolnienizteorii.pl. Sami zobaczcie, ile mają już punktów!

Galeria odsłania zaledwie rąbek ich działań!

Zwolnieni z teorii